Jdi na obsah Jdi na menu
 

CELODENNÍ PŘEDPORODNÍ KURZ

Předporodní kurz vedený porodními asistentkami a fyzioterapeutkou.

Cvičební sál, ul. Nádražní 456, Pelhřimov

Termín: 13.května 2023

Přihlášení: tel. 777 633 490

Cena: 2700Kč

Kurz je vhodný absolvovat od 24.týdne těhotenství.

article preview

Celodenní předporodní kurz je obsáhlá a komplexní předporodní příprava, na které se podílí nejen porodní asistentky, ale také fyzioterapeutka zabývající se oblastí gynekologické fyzioterapie.

Kurz je sestaven z několika bloků:

  • těhotenství
  • porod
  • šestinedělí
  • kojení a péče o miminko

 

TĚHOTENSTVÍ

V oblasti těhotenství se dotkneme možností výpočtu termínu porodu a základních vyšetření v prenatální poradně, vysvětlíme Vám záznamy v těhotenské průkazce a povíme si, co je potřebné zařídit před porodem. 

Budeme si povídat o změnách pohybového aparátu v těhotenství a o bolestivých stavech z těchto změn vyplývajících, o jejich vlivu na průběh porodu a samozřejmě vysvětlíme, jak tyto stavy řešit a kdy je vhodné ošetření fyzioterapeutkou. Dozvíte se, jak takové ošetření vypadá.

Dále si povíme o nejčastějších potížích, které vznikají v důsledku těhotenství a jak je řešit. Zabrouzdáme do oblasti zdravého životního stylu a sportu v těhotenství.

Nevynecháme ani oblast psychiky těhotné ženy, seznámíme Vás se základy aromaterapie, homeopatie a s použitím  Bachových esencí. Poradíme, jak vybírat doprovázející osobu k porodu a jaký mají význam porodní plány a přání.

Další částí tohoto tematického okruhu bude fyzická příprava na porod a informace o podpoře přirozeného začátku porodu.


POROD

V oblasti porodu vás seznámíme s průběhem porodu, co se v těle rodící ženy odehrává a jaké jsou faktory ovlivňující porod.

Povíme si, jak poznat začátek porodu a kdy je vhodné jet do porodnice, co je to ambulantní porod a co obnáší. Navážeme informacemi o metodách podporujících průběh porodu, jak pracovat s kontrakcemi a "jít porodu naproti". Seznámíme vás s možnostmi farmakologického tišení porodní bolesti. U této problematiky se zastavíme u potíží, které se mohou objevit v důsledku vzniku jizvy po vpichu při epidurální analgezii a dozvíte se, jak lze takové potíže řešit.

Součástí našeho povídání o porodu budou i informace o polohách pro I. i II.dobu porodní a prevenci porodního poranění, o porodu placenty.

Dalším tématem tohoto bloku bude první kontakt s miminkem, jak probíhá jeho první ošetření a jaká je bezprostřední péče o ženu po porodu. 


ŠESTINEDĚLÍ

V části šestinedělí vás seznámíme s poporodní péčí a poradíme, čím podpořit regeneraci po porodu. Dozvíte se, jak pečovat o porodní poranění a jak podpořit jeho hojení

Opět se zastavíme u psychiky ženy po porodu a popovídáme si o emocích a zvládání nové životní role.

Ani během šestinedělí nevynecháme informace o pohybovém aparátu. Zaměříme se na pánevní dno a břicho, ale také vysvětlíme, jak své tělo nezatěžovat špatnými pohybovými stereotypy při péči o miminko.


KOJENÍ A PÉČE O MIMINKO

V posledním bloku se budeme věnovat kojení. Dozvíte se o správné technice kojení, polohách při kojení a jak poznat, že miminko dostatečně pije. Popovídáme si o odstříkávání mateřského mléka a jeho uchování, o možných potížích s kojením a jejich řešení a také, jak podpořit tvorbu mléka.

Součástí tohoto bloku budou informace o péči o miminko, prohlídkách a očkováních. Naučíme vás základy masáže miminek a seznámíte se s první pomocí.


Teoretické části kurzu se budou prolínat s praktickými, kde Vás naučíme podvazování těhotenského bříška, vyzkoušíte si, jakým způsobem v těhotenství pečovat o pohybový aparát. Ukážeme možnosti úlevových poloh při porodu a pozic pro II. dobu porodní, jak v šestinedělí vyšetřit rozestup břišních svalů a jak k němu přistupovat. Vyzkoušíte si polohy při kojení a masáže miminek. Během kurzu vše názorně ukážeme na anatomických modelech a obrázcích.

Na kurzu obdržíte seznam věcí do porodnice, ale i doporučené výbavy pro miminko a seznam přípravků vhodných do dětské lékárničky.


Časová náročnost kurzu je 9 hodin s 60ti minutovou přestávkou na oběd. Drobné občerstvení je zahrnuté v ceně kurzu.

Cena kurzu je 2700Kč.

V případě, že se kurzu zúčastní další osoba je cena 3000Kč.

Kurz bude probíhat ve cvičebním sále na adrese Nádražní 456, Pelhřimov.

Přihlášení je možné na tel. 777 633 490.

 

 
 


Facebook

Facebook


Mail list


Statistiky

Online: 1
Celkem: 71709
Měsíc: 2642
Den: 138