Jdi na obsah Jdi na menu
 

DOPROVOD K PORODU

article preview

Psychická pohoda rodící ženy je jedním ze základních pilířů dobrého průběhu porodu. Pocit bezpečí a důvěra v osoby, které o ženu během porodu pečují je bezesporu zásadní. 

Doprovod k porodu nabízím všem ženám, které nechtějí vše ponechat náhodě a k porodu by rády přicházely s jistotou, že budou po celou dobu plně podporovány a bude jim poskytnuta péče, která napomáhá hladkému průběhu porodu. Volba vlastní porodní asistentky přináší jistotu jednotné péče.

Je velmi důležité, aby porodní asistentka a žena ladily a aby došlo k vytvoření důvěrného vztahu. Toto je základní podmínka vytvářející předpoklad pro pozitivní porodní zkušenost nově vznikající rodiny.

Proto jsou součástí této nabízené služby dvě předporodní setkání. Během první schůzky Vás seznámím, jak pracuji s rodící ženou a Vy mi sdělíte Vaši představu a očekávání. Pokud zde dojde ke shodě, domluvíme si další setkání, kde probereme průběh Vašeho těhotenství, případné potíže, které by mohly mít vliv na porod a domluvíme se na možnostech jejich řešení. Popovídáme si o Vašich představách a případných obavách, pomohu Vám sepsat anamnézu k porodu a domluvíme se na možnostech fyzické přípravy na porod. Obou setkání se samozřejmě může zúčastnit i Váš partner.

Od 38+0 do porodu držím tzv. pohotovost, kdy jsem nepřetržitě na telefonu. Svůj osobní život musím přizpůsobit tomu, abych po Vašem zavolání do 1 hodiny byla schopna přijet do porodnice.

Má práce při porodu spočívá ve vytváření komfortního a bezpečného prostředí. Pro svou práci využívám znalostí fyziologie porodu, které propojuji s metodami podporující přirozený průběh porodu. Každá žena a její rodící se dítě má jiné potřeby, mnohdy stačí pouhé povzbuzení, proto není nutné, aby porodní asistentka na ženu aplikovala vše, čím daná porodnice disponuje. Vše je o hledání té nejlepší cesty pro jeden konkrétní porod

Pro doprovody k porodům jsem si vybrala pelhřimovskou porodnici. Volba byla jednoznačná. Prostředí i personál této porodnice důvěrně znám, což považuji za velkou výhodu.

 

 

 
 


Facebook

Facebook


Mail list


Statistiky

Online: 1
Celkem: 75756
Měsíc: 1965
Den: 50